Co to jest numer VAT? Jak mogę to sprawdzić?

What is a VAT number?

Jeśli chcesz wysyłać faktury, ważne jest, aby podać poprawny numer VAT. Ale kiedy powinieneś o tym wspomnieć? A czym jest ü będzie numerem VAT? W tym artykule pomożemy Ci, odpowiadając na te pytania.

Co to jest numer VAT?

Każdy, kto zarejestruje się w organach podatkowych , otrzyma numer BWT. W Holandii numery VAT zawsze zaczynają się od „NL”, po których następuje 9 cyfr i często kończą się na B01. Każdy kraj ma inną strukturę, na przykład belgijski numer VAT to BE9876543210, a holenderski numer to NL987654321B01.

Jak sprawdzić numer VAT?

Jeśli prowadzisz interesy z inną firmą, ważne jest, aby numer VAT tej firmy był prawidłowy. Zwłaszcza, gdy można zmienić podatek VAT, kontrola jest bardzo ważna. Możesz sprawdzić numer VAT na następujące sposoby:

Podaj numer VAT na fakturze, kiedy to musi być?

Faktury, które sam wysyłasz, muszą zawsze zawierać numer VAT. Jest to wymagane przez organy podatkowe. Podobnie jak inne ważne informacje, takie jak podział kwot VAT i numer faktury.

Musisz tylko podać numer VAT odbiorcy, gdy podatek VAT zostanie zmieniony. Jeśli tak, musisz podać numer na fakturze. Jeśli wystawiasz fakturę za granicą, zawsze należy podać numer VAT odbiorcy.

Blog eFaktura Office

Nowości i wskazówki nr 1 odnośnie oprogramowania do fakturowania i księgowania