Co to jest wycena? I jak to zrobić?

What is a quote

Co to właściwie jest wycena?

Wycena jest prekursorem faktury, ważną częścią procesu przetargowego. Jest to oferta produktu lub usługi, z której może skorzystać klient. Wycena jest częścią codziennej pracy w wielu dyscyplinach, na przykład majsterkowiczów, którzy wycenią coś, co należy odnowić. Jest to propozycja biznesowa, którą klient może zaakceptować lub odrzucić.

Znaczenie cytatu

Definicja jest dość prosta. Oferta to oferta sporządzona na podstawie wniosku klienta o zawarcie umowy. Nie jest to zatem to samo, co złożenie oferty zakupu produktów lub usług, które sklepy internetowe lub sklepy sporządzają z własnej inicjatywy. Oferta może zatem dotyczyć usługi lub produktu. Często klient żąda wielu ofert od różnych firm, aby móc je ze sobą porównać i wybrać najlepszą opcję.

Oferta musi zawierać następujące elementy:
     
  • Opis produktów lub działań, które mają zostać dostarczone
  •  
  • Cena, która jest stała lub możliwa do odliczenia i wskazuje, czy zawiera ona podatek VAT, czy nie.  
  • Możliwe rabaty  
  • Planowanie pracy i warunki jej realizacji  
  • Ostateczny termin ważności oferty  
  • Warunki oferty i / lub odniesienie do ogólnych warunków.  
  • Podpis ważny od firmy

Jak utworzyć ofertę?

Utworzenie oferty jest bardzo proste. Możesz uruchomić wycenę niezależnie w programie Microsoft Word lub Excel lub skorzystać z internetowego programu księgowego. Wygląda to trochę jak faktura, ale przy składaniu oferty wystarczy zabrać ze sobą powyższe punkty. Pomyśl także o warunkach wstępnych i aktualności oferty.

Przykład oferty biura faktur

Faktura Office oferuje bezpłatny program księgowy, który ułatwia tworzyć cytaty . Wszystkie dokumenty, takie jak faktury, oferty i noty kredytowe, spełniają wymagania organów podatkowych.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć naszą przykładową ofertę w formacie PDF

Czy jesteś ciekawy naszego programu księgowego i chcesz go wypróbować? Możesz zacząć już dziś za darmo i od razu złożyć pierwszą ofertę.

Blog eFaktura Office

Nowości i wskazówki nr 1 odnośnie oprogramowania do fakturowania i księgowania