Co to jest list przewozowy?

What is a packing note?

List przewozowy, co to tak naprawdę jest?

List przewozowy jest również znany jako dowód dostawy. Ale co to jest list przewozowy? Jeśli jako przedsiębiorca, osoba prowadząca działalność na własny rachunek, MŚP lub freelancer prowadzisz działalność gospodarczą i handlujesz towarami lub produktami, nie możesz uniknąć konieczności wysłania listu przewozowego z dostarczonymi towarami. Jest to uzupełnienie faktury dołączonej do zamówienia.

Definicja listu przewozowego

Definicja jest bardzo prosta. Jest to opis zawartości pakietu lub pakietów. Mówi to, co jest w pakiecie. Rozważ rodzaj produktu, ilość i informacje o dostawcy. Jest to więc opis towarów, które są dostarczane i wysyłane.

Pamiętaj, że musisz również przechowywać list przewozowy w administracji, ponieważ jest on częścią faktury. Faktura i list przewozowy razem uzupełniają cały dokument. Nie zapominaj, że klient czeka na list przewozowy, ponieważ często jest wykorzystywany do liczenia dostaw produktów do weryfikacji. Podczas sprawdzania listu przewozowego porównywane jest potwierdzenie zamówienia i list przewozowy. Czy chcesz profesjonalnie spotkać się z klientem? Następnie zanotuj opakowanie!

Jak utworzyć list przewozowy?

To bardzo proste. Możesz użyć faktury utworzonej za pomocą programu Word lub Excel i podać tylko liczbę zamówionych elementów. Tak więc kopia faktury

minus kwoty (prosta wersja faktury). W ten sposób możesz ponownie wykorzystać informacje od dostawcy.

Drugą opcją jest użycie oprogramowania do faktur, takiego jak Biuro faktur . Dzięki naszemu oprogramowaniu możesz sporządzać bezpłatne notatki pakowania bezpośrednio z faktury, więc jest to bardzo praktyczne. W ten sposób organizujesz pełną księgowość w ramach programu, idealnego dla przedsiębiorców.

Nasz przykładowy dokument

Za pomocą naszego programu księgowego Invoice Office możesz bezpłatnie i łatwo utworzyć notatkę pakowania . List przewozowy spełnia wszystkie warunki, które dokument musi spełniać zgodnie z przepisami organów podatkowych.

Zobacz naszą przykładową notatkę dotyczącą pakowania w formacie PDF tutaj

Chcesz wypróbować nasz program księgowy? Który może! Zacznij już dziś i natychmiast zrób pierwszy dowód dostawy.

Blog eFaktura Office

Nowości i wskazówki nr 1 odnośnie oprogramowania do fakturowania i księgowania