Faktura proforma, co to jest?

A proforma invoice

Najbardziej wyraźna różnica między fakturą a fakturą pro-forma polega na tym, że jest to faktura nieoficjalna. Przewoźnik i data wysyłki nie są wymienione na fakturze pro forma. Na przykład możesz użyć tej faktury, aby dokonać importu lub eksportu produktów lub towarów w porządku, organizując dokumenty odprawy celnej. Często otrzymasz fakturę pro-forma natychmiast po zaakceptowaniu oferty. Najprawdopodobniej dostawca poprosi Cię o dokonanie przedpłaty przed przystąpieniem do dostawy. Faktura ta jest często wykorzystywana w transakcji międzynarodowej, na podstawie której może uzyskać licencje na import i eksport. Nie jest to konieczne we wszystkich krajach.

Faktura pro-forma nie jest fakturą oficjalną, więc nie musisz jej płacić i nie włączasz jej do swojej administracji. Po zapłaceniu faktury pro-forma otrzymasz prawdziwą fakturę. Musisz to uwzględnić w swojej rachunkowości i możesz użyć go do odliczenia podatku VAT. Na górze faktury pro-forma wyraźnie widać, że dotyczy tego rodzaju faktury, ponieważ w tytule znajduje się „pro-forma”.

Faktura Office to bezpłatny program rozliczeniowy, który ułatwia tworzenie faktur . Zobacz także nasze przykładowe faktury , aby uzyskać inspirację do wystawienia faktury pro-forma .

Czy chcesz po prostu wystawić fakturę pro-forma? Zacznij bezpłatnie w Biurze faktur!

Blog eFaktura Office

Nowości i wskazówki nr 1 odnośnie oprogramowania do fakturowania i księgowania